Lot 136
PESTROBAREVNÁ KYTICE Z JARNÍCH KVĚTIN
Po 1940
olej, plátno
95 x 142 cm (v x š)
nesignováno
| 9 167 EUR
| 20 833 EUR
Ze znaleckého posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Malíř Oldřich Blažíček byl především krajinář, ale jeho tvorba zahrnovala celou škálu dalších námětů. Vedle plenérových záznamů české přírody, které v jeho díle převažovaly, vedle portrétů rodiny a přátel a pohledů do chrámových interiérů, za které obdržel profesuru na ČVUT, rád a často maloval rybičky v akváriu, zátiší s ovocem nebo houbami a zejména květiny, jak řezané ve váze, tak kvetoucí na zahradě domu, který si postavil v Dejvicích na Hanspaulce. Ve čtyřicátých letech Blažíčka zasáhl těžký kloubový revmatismus, který výrazně omezil jeho cesty a odkázal ho na práci doma. Tehdy to byla právě zátiší s květinami, která často upoutala pozornost malíře s velkým koloristickým cítěním. Předložená kytice, jak víme z malířových vzpomínek, byly stejně jako mnoho dalších kytic aranžována jeho manželkou a je nespornou a krásnou prací Oldřicha Blažíčka." Verso výstavní štítek brněnského Domu umění, uvedeno jméno pravděpodobného původního majitele obrazu - hraběte Františka Harracha. Dílo je uvedeno v autorivě soupisu díla Blažíčková-Horová, N., Havlová, E. Oldřich Blažíček (1887 - 1953) Soupis díla. Academia, Galerie Kodl, Praha. 2019. č. kat. 653
Lot 1 GOTICKÁ MADONA
Vyvolávací cena28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 5 000 EUR
Lot 2 OPERA VIRGILIANA
Vyvolávací cena48 000 CZK | 2 000 EUR
Lot 3 DIANA, BAKCHUS A FLORA
Vyvolávací cena380 000 CZK | 15 833 EUR
Dosažená cena
380 000 CZK | 15 833 EUR
Lot 4 SCÉNA Z HOSTINY DIDONY A AENEA
Vyvolávací cena65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 542 EUR
Lot 5 NOBILITACE UDĚLENÁ RUDOLFEM II.
Vyvolávací cena80 000 CZK | 3 333 EUR
Lot 6 PORTRÉT RUDOLFA II.
Vyvolávací cena25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Lot 7 CYKLUS DVANÁCTI MĚSÍCŮ
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 292 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK | 3 958 EUR
Lot 8 VELKÝ POHLED NA PRAHU
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Lot 9 PÁROVÍ BAROKNÍ NOSIČI
Vyvolávací cena180 000 CZK | 7 500 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK | 8 333 EUR
Lot 10 KRISTUS A VERONIKA
Dosažená cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Lot 11 RENESANČNÍ PORTRÉT ŘÍMSKÉHO CÍSAŘE
Vyvolávací cena16 000 CZK | 667 EUR
Dosažená cena
21 000 CZK | 875 EUR
Lot 12 POZDNĚ MANÝRISTICKÝ KABINET
Vyvolávací cena35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR