Lot 116
Ondřej Sekora (1899 - 1967) JAK PANU CVRČKOVI NEHRÁLO RÁDIO

1936
tuš, akvarel, karton
25,5 x 18 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK
   |   4 167 EUR

Ferdu považoval Ondřej Sekora za svou nejlepší práci. Ondřej Sekora považoval mravence za živočišný druh, který je velmi činorodý a Ferda se nebojí vyzkoušet nic nového a všechno mu jde hned od ruky. Předložená ilustrace náleží k příběhu, kdy Ferda opravil cvrčkovi nefunkční rádio tak, že chytal hudbu až z dalekých zemí. Kolem proběhla ještěrka a pomyslela si: "Ten cvrček dnes pěkně vyhrává." Nově rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.