Lot 115
Ondřej Sekora (1899 - 1967) JAK PAN HLEMÝŽĎ NEPĚKNĚ NADÁVAL

1935
tuš, akvarel, karton
26 x 19,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK
   |   5 417 EUR

Předložená kresba je ilustrací dětské knihy - Ferda Mravenec. Kniha měla původně jen 14 barevných ilustrací a 69 černobílých, v roce 1958 se podíl černobílých a barevných víceméně vyrovnal. Ilustrace patří ke kapitole, kdy Ferda neměl deštník a pokoušel se schovat do domečku hlemýždě, který o jeho společnost vůbec nestál. Nově rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.