15 000 CZK
| 600 EUR
Lot 136
ZÁTIŠÍ
19,5 x 29 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
28 000 CZK
| 1 120 EUR
| 1 120 EUR
Akvarel, tempera, papír. Sign. vpravo nahoře: Janeček/ 23. II. 45.
Práce je nádhernou a nepříliš často vídanou ukázkou vlivu kubismu na brzkou autorovu tvorbu. Ota Janeček byl významný český malíř, grafik a ilustrátor. Člen Spolku výtvarných umělců Mánes a Sdružení českých umělců a grafiků Hollar. Pro rané, poeticky pojaté cykly nacházel inspiraci v přírodě (Ptáci, Stromy, Motýli, Trávy). Od 60. let užíval v antropomorfních motivech nové rukopisné strukturální prvky (Organismy, Buňky). Proslulé jsou jeho kresby a grafiky ženských aktů. Akvarel pochází ze sbírky Dr. J. Borovičky 159/46. Vzadu razítka KABINET MODERNÍHO UMĚNÍ / Dr. J. Borovička, Praha a autorův přípis: Vystaveno v Pze N/45.