55 000 CZK
| 2 200 EUR
Lot 114
KVĚTINY VE VÁZE
45,5 x 54,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Olej, plátno. Sign. vpravo dole: G. Musatov.
Impresivní malba jemné až snové barevnosti náleží do období 20. let, ovlivněných naivismem, primitivismem či ruským lidovým uměním. Původem ruský malíř, Grigorij Musatov, přišel do Čech s emigrantskou vlnou v roce 1920. Díky doporučení přítele Jana Zrzavého se asimiloval na zdejší umělecké scéně a stal se členem Umělecké besedy, s níž pravidelně vystavoval. Jeho malířský rukopis se ve 30. letech obracel převážně k impresionismu, malba byla rozvolněná, jakoby snová, čemuž odpovídaly i náměty idylických krajin nebo figur z lyrických příběhů.