240 000 CZK
| 9 600 EUR
Lot 113
NÁVES
29,5 x 60 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
350 000 CZK
| 14 000 EUR
| 14 000 EUR
Ladovy krajiny nemůžeme chápat ve smyslu klasického krajinářství. Přesto v jeho tvorbě rozeznáváme období, přibližně od roku 1923, kdy se krajinou zabývá, kdy řeší její horizontální linii a snaží se zachytit hloubku. Většinou se vrací ke krajině rodných Hrusic, k malebné architektuře, kde nechybí lidská nebo zvířecí figura. Ladovy krajiny tak vypráví příběh. Nabízená malba je variantou obrazu "Na návsi" rovněž z roku 1927. Autor zde dodržuje své klasické rozvržení plánů s dominantou kostelní věže uprostřed, řadou domů se štítovými fasádami a rybníkem, které oživují detaily letících ptáků na obloze, husa na rybníce, slípka před vrátky a ženská figura na cestičce. Akvarel, kvaš, tempera na papíře. Signováno a datováno vlevo dole J. Lada 27.