40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 136
MOŘE
1932
Olej, plátno
94 x 127 cm (v x š)
Sign. dole vlevo "A Sosnovsky 1932"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Vize zpěněných mořských vln patří mezi typické ukázky Sosnovského tvorby. Dynamiku mořské hladiny zobrazuje s řemeslnou pečlivostí a k prosvětlení scenérie zde využívá jemné světlo slunce prosvítajícího skrze mraky. Sosnovsky se narodil v Kyjevě a studoval původně historii a filozofii. Po válce však začal studovat malbu u A. Hanzena, vnuka I. K. Ajvazovského a od něj převzal náměty moře a mořského pobřeží. Později se usadil na Balkáně a ve Švédsku.