45 000 CZK
| 1 875 EUR
Lot 08
VELKÝ POHLED NA PRAHU
1649
mědirytina, papír
33 x 116 cm (v x š)
sign. v desce: Wenceslaus Hollar
Vyvolávací cena
Dosažená cena
65 000 CZK
| 2 708 EUR
| 2 708 EUR
Pohled na Prahu z Petřína vytvořený v roce 1649 podle kreseb z roku 1636, vydaný v Merianově Topographia Bohemiae, Moraviae et Silesiae v roce 1650. Rytina dnes patří mezi Hollarovy ikonické a sběratelsky vyhledávané veduty. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.