25 000 CZK
| 1 087 EUR
Lot 69
STROMOVKA
Kolem 1910
olej, plátno
70 x 80 cm (v x š)
sign. vlevo dole: V. Kozák
Vyvolávací cena
Dosažená cena
38 000 CZK
| 1 652 EUR
| 1 652 EUR
Václav Kozák byl krajinářem, který studoval u Ferdinanda Engelmüllera. Krajiny nepopisoval doslovně, využíval často barevných ploch a skvrn. Stromovka patří mezi jeho oblíbené pražské náměty, které komponoval s volností a smyslem pro pestrý kolorit.