8 000 CZK
| 348 EUR
Lot 115
LODĚ V PŘÍSTAVU
1935
akvarel, karton
Ve výřezu 37 x 54 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Grus
Vyvolávací cena
Dosažená cena
25 000 CZK
| 1 087 EUR
| 1 087 EUR
Jaroslav Grus studoval na AVU u profesora Schwaigera. Přestože se zaměřoval hlavně na českou krajinu a příležitostně vytvářel i kubistické figury, nalezneme v jeho tvorbě i motivy z ciziny. Již jako student navštívil v rámci stipendia Benátky a Dalmácii.