30 000 CZK
| 1 304 EUR
Lot 107
JAK BERUŠKA ŽALOVALA
1936
tuš, akvarel, běloba, karton
25,5 x 17 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 4 130 EUR
| 4 130 EUR
Ilustrace z kapitoly "Jak byl hlemýžď rád, že mu Ferda drbal záda". Po nedorozumění s Beruškou, která se urazila a nepochopila Ferdův přátelský pozdrav, je Ferda zatčen škvory a zamčen u Pana Hlemýždě. U soudu je odsouzen k výprasku, kterému však unikne díky Lučnímu koníkovi. Okraje opatřeny autorskými poznámkami.