45 000 CZK
| 1 957 EUR
Lot 20
HLUBOKÝ TALÍŘ ŽITAVA
1703
glazovaná keramika
Průměr 34 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
45 000 CZK
| 1 957 EUR
| 1 957 EUR
Talíř v typických barvách pestré glazury s florálním dekorem v žitavské zeleni s manganově hnědo fialovými konturami. Uprostřed datován rokem 1703. V 17. století v oblasti Žitavy se usadili habánští osadníci, kteří ssebou přinesli tradici slavné keramické tvorby. Výborný zachovalý stav.