30 000 CZK
| 1 304 EUR
Lot 202
DOBYVATELÉ SLUNEČNÍ SOUSTAVY
1988
kvaš, akvarel, papír
Ve výřezu 21,5 x 34,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: TR 88
Vyvolávací cena
Dosažená cena
36 000 CZK
| 1 565 EUR
| 1 565 EUR
Dvě originální ilustrace ke sci-fi Karla Pacnera Dobyvatelé sluneční soustavy, vydavatelství Mladá Fronta. Na pokračování též v časopise Věda a technika mládeži, čísla 6 - 14. Teodor Rotrekl byl český výtvarník a ilustrátor, věnoval se především žánru sci-fi, ale i naučné literatuře pro děti. Patřil mezi zakládající členy umělecké skupiny Radar. Svojí tvorbou je řazen k představitelům nové figurace a českého pop-artu.