80 000 CZK
| 3 265 EUR
Lot 12
VESNICKÁ SLAVNOST
18. století
Olej, dřevo
29 x 38 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
80 000 CZK
| 3 265 EUR
| 3 265 EUR
Vesnické zábavy patřily mezi oblíbené žánrové malby vlámských, holandských i italských malířů. Bujará zábava vířící kolem místního podniku, lidé konverzující, popíjející a laškující s děvčaty navazuje na realistické barokní miniatury například od Davida Tenierse, malby Joachima Beuckelaera nebo Pietera Brueghela mladšího. Toto téma se nachází ve sbírkách mnoha předních světových galerií.