26 000 CZK
| 1 061 EUR
Lot 204
TRÁVA, TRÁVA
70. léta 20. století
Překližka, tráva, hlína, akryl
60 x 60 cm (v x š)
Nesignováno, zezadu autorský štítek
Vyvolávací cena
Miroslav Pacner od útlého mládí projevoval až vášnivý zájem o kresbu a malbu. Prvního školení se mu dostalo ještě v dětství od malířky Vilmy Vrbové-Kotrbové. Později studoval Pedagogickou fakultu v Brně, kde ho zásadně ovlivnil Bohdan Lacina, který tehdy vyučoval kresbu a malbu. Sám autor svá díla nazývá "výřezy krajiny" a chápe je jako hyperrealismus. Krajinu chápal jako svůj domov a k výtvarnému projevu využíval přírodní materiály.