Lot 228
NEDOTČENÝ
2021
Olej, akryl, pátno
80 x 55 cm (v x š)
| 1 020 EUR
| 1 184 EUR
Obraz Nedotčený nese všechny znaky vyzrálé tvorby Michala Bauera. Pracně nanášená reliéfní struktura kontrastuje s hladkým plátnem, pastózní olejová barva komplementárním působením podtrhuje lehkou stopu akvarelové tužky – protikladné prvky ale tvoří jeden promyšlený a vzájemně provázaný celek. Jako u všech prací autora je světlo pro vnímání tohoto křehkého díla zásadní. Teprve s příznivým bočním světlem skutečně naplno vyzní, rozzáří se a rozechvěje. Nezaměnitelný, formálně zcela dokončený obraz zůstává otevřený různým projekcím a představám každého, kdo sám přichází ochotný naslouchat. Plátno je reprodukováno v katalogu Michal Bauer – Obraz, vydaném při příležitosti samostatné výstavy v Topičově salonu v roce 2021.