120 000 CZK
| 4 898 EUR
Lot 61
BŘEZOVÝ HÁJ
Konec 19. století
Olej, karton
44 x 22 cm (v x š)
Vpravo dole "Chittussi"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
200 000 CZK
| 8 163 EUR
| 8 163 EUR
Působivá malba březového háje od Antonína Chittussiho poukazuje na jeho citlivý přístup ke krajině a ke kořenům spočívajícím v plenérismu klasiků barbizonské školy. Malíř byl vnukem obchodníka z italské Ferrary, studoval akademie v Praze, Mnichově, Vídni i Paříži. Od roku 1879 působil v Paříži. Věnoval se především plenérovému krajinářství a s úspěchem se zúčastnil také Salonu. Již za svého života si získal postavení prvního českého moderního krajináře s mezinárodním rozhledem. Jeho první souborná výstava se konala v Praze v roce 1885. Na zadní straně pozůstalostní razítko s inventárním číslem Chittussiho pozůstalosti.