20 000 CZK
| 816 EUR
Lot 67
BOHATĚ INTARZOVANÝ FRANCOUZSKÝ STOLEK
Kolem 1855
růžové dřevo, černěný a světlý mahagon, palisandr, zlacený bronz
75 cm (v), Průměr 67 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
40 000 CZK
| 1 633 EUR
| 1 633 EUR
Salónní elegantní stolek určený do prostoru z období druhého císařství, vlády Napoleona III. ve Francii, s figurální výzdobou ze zlaceného bronzu táhnoucího se od zakončení dynamických nohou až k jednodílné obruči na vrchní desce s působivou velice řemeslně kvalitní intarzií představující bujné květinové zátiší ve váze. Nábytkářské dílny druhého císařství se vyznačují prací s předešlými epochálními styly prostřednictvím nových technik spolu s výběrem drahých dřevin a materiálů. V této době probíhá Haussmannova přestavba Paříže. Kompletně restaurováno, výborný stav.