40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 100
ZIMA
1895
Olej, dřevo
14 x 38 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
60 000 CZK
| 2 400 EUR
| 2 400 EUR
Rozměrově nevelká krajina v zimě zobrazuje výřez s cestou lemovanou stomy směřujícící k zmavšímu horizontu s naznačeným lesíkem a vesnicí. Expresivně rozvolněný malířský rukopis spadá dokonale do jejího stylu kolem přelomu 19. a 20. století a je dokladem nesporného výtvarného, obzvláště krajinářského talentu Zdenky Braunerové. Vesnice Diváky na Moravě se stala místem jejího pobytu i četných výtvarných zpracování. Označeno: "Diváky 27.12. 95".