25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 158
U OHNĚ
1922
Olej, plátno
38 x 52 cm (v x š)
Vpravo dole "K. Boháček 1922"
Vyvolávací cena
V pozdější tvorbě upřednostnil Karel Boháček prostorovost a jednoduchost. Jeho díla byla často vystavována v Moderní galerii Hl. m. Prahy. Od roku 1910 byl členem Umělecké besedy v Praze. Vytvářel poetické krajiny a figurální žánrové scény z venkovského života, ovlivněné secesním dekorativismem a lidovým uměním.