20 000 CZK
| 800 EUR
Lot 42
SVATÁ TROJICE
18. století
Olej, dřevo
42,5 x 29 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
20 000 CZK
| 800 EUR
| 800 EUR
Ikona vychází ze slavného vyobrazení sv.Trojice (ve ztvárnění bratra Simeona), kdy je jednota Božství znázorněna identickým zobrazením tří osob, jednotných v podstatě, moci a slávě. Ústřední anděl představuje Krista, jak je uvedeno v mnoha verzích této ikony.