28 000 CZK
| 1 120 EUR
Lot 132
PARNÍ LOKOMOTIVY
1912
Olej, plátno
37 x 42,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Kreibich 1912"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Vilém Kreibich své dětství strávil v železničářském prostředí, což ovlivnilo jeho pozdější tvorbu. Po studiích se věnoval především malbě obrazů zachycujících parní lokomotivy a železniční provoz, ale navrhoval též propagační plakáty. Po škole hledal po dobu dvaceti let vhodný způsob výtvarného zachycení parních lokomotiv a pronikal také do jejich technických zákonitostí a detailů.