35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 43
SVATÝ JAN KŘTITEL
Přelom 17. a 18. století
Olej, dřevo
73 x 42 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
85 000 CZK
| 3 400 EUR
| 3 400 EUR
Svatý Jan Křtitel je zobrazen jako celá postava s vlastní hlavou na podnose, s nataženými křídly a vyraženou svatozáří na zlaceném podkladu. Původní dřevěný rám zdobený reliéfními dekoracemi. V Ortodoxní tradici sv. Jan Křtitel po smrti neodchází do nebe, nýbrž do pekla, kde káže o příchodu mesiáše - Ježíše Krista.