70 000 CZK
| 2 800 EUR
Lot 251
AUTOPORTRÉT V MASCE MICKEY MOUSE S PARUKOU PIPPI PUNČOCHATÉ
Kolem 2006
Olej, plátno
135 x 200 cm (v x š)
Zezadu "Petr Nikl 2006"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 5 200 EUR
| 5 200 EUR
Petr Nikl je český malíř, hudebník, fotograf a divadelník. Je rovněž zakládajícím členem skupiny Tvrdohlaví a autorem nonsensové poezie a pohádek. Hlavním společným jmenovatelem jeho děl je hravost a občasná nadsázka. Namísto chtěné a cílevědomě vypracované formy hledá těžiště v okamžitém autentickém momentu. Jedná se o malířsky zastavený čas, jehož prostřednictvím Petr Nikl komunikuje s divákem.