70 000 CZK
| 2 800 EUR
Lot 97
ŠÁRECKÉ ÚDOLÍ
1878
Olej, plátno
111 x 90,5 cm (v x š)
Vpravo dole "F. L. Duchoslav"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 800 EUR
| 2 800 EUR
František Ludvík Duchoslav byl nejlepším žákem Josefa Matěje Navrátila, u kterého soukromě studoval. Předložená malba Šárecké údolí perfektně reflektuje jeho zaměření na líbezné romantické krajiny s členitým terénem. Krajinu vkusně dolňuje lidská stafáž a zvířata a na horizontu se rýsuje zalesněné úbočí a dramatické bouřkové mraky.