120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 52
ROHOVÁ BAROKNÍ VITRÍNA
1. polovina 18. století
ořech, palisandr, topol, eben, javor, sklo
220 x 98 x 70 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Mimořádně kvalitně zpracovaná rohová barokní vitrína je hojně zdobena intarzií s kombinací ořechu, palisandru a topolu na dvířkách i vrchní desce, linky jsou zhotoveny z ebenu a javoru. Zlacené, jemně vyřezávané lišty lemují prosklenou vitrínu. Po stranách s volutovým zaoblením a několika vyřezávanými akantovými listy. Prvotřídním zpracováním i elegantním tvarem se řadí mezi unikátní kusy nábytku své doby.