60 000 CZK
| 2 400 EUR
Lot 71
PORTRÉT PAVLA VASILIJEVIČE ČIČAGOVA
1. čtvrtina 19. století
Olej, plátno
54 x 42,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
270 000 CZK
| 10 800 EUR
| 10 800 EUR
Detailní portrét v impozantní barevné kombinaci vyobrazující ruského admirála Pavla Vasilijeviče Čičagova v opulentním slavnostním oděvu s odznaky své funkce a vyznamenáními. Čičagov se stal členem nejužší družiny pozdějšího cara Alexandra I. Od prosince roku 1802 až do roku 1811 byl ministrem námořnictva ruské říše. Roku 1807 se stal admirálem. Ve válce roku 1812 převzal po Kutuzovovi velení moldavské armády a s touto se snažil přehradit cestu ustupující Velké armádě.