48 000 CZK
| 1 920 EUR
Lot 113
PORTRÉT ARNOŠTA HOFBAUERA
Kolem 1900
Olej, karton
21 x 12,5 cm (v x š)
Značeno zezadu "Miloš jiránek"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
65 000 CZK
| 2 600 EUR
| 2 600 EUR
Miloš Jiránek má ve vývojovém proudu českého moderního malířství důležité a nezastupitelné místo. Studoval na Akademii u Maximiliána Pirnera a Vojtěcha Hynaise, a důležitou součástí jeho poznání byly četné cesty do zahraničí, obzvláště do Francie. I přesto že zemřel ve velmi mladém věku, stihl se stejně jako portrétovaný Arnošt Hofbauer podílet na založení SVU Mánes, na vedení Volných směrů, spoluorganizoval zásadní výstavy Rodina (1902) a Muncha (1905). Dílo pochází z majetku Arnošta Hofbauera.