120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 36
PÁROVÍ BAROKNÍ SVĚTLONOŠI
1. polovina 18. století
zlacené a polychromované dřevo
160 x 64 x 47 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
350 000 CZK
| 14 000 EUR
| 14 000 EUR
Kvalitně zpracovaní barokní opulentní světlonoši s masivním podstavcem s pitoreskními lvími hlavami držící v ústech hrozny vína, pod nimi veliké hlavy maskaronů obepnuté rokokovým ornamentem a táhnoucím se akantovým listem. Putti s rozevlátou drapérií držící jednoplamenný svícen stojí na imitovaném černě polychromovaném kameni se zlatými výrůstky trávy. Restaurováno.