16 000 CZK
| 640 EUR
Lot 152
PÁROVÉ TALÍŘE S KVĚTINAMI
Konec 19. století
Malovaná a zlacená kamenina
Průměr 31 cm
Značeno zespodu "Zsolnay, Pécs, JJM"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
16 000 CZK
| 640 EUR
| 640 EUR
Dvojice vysoce dekorativních talířů z maďarské dílny Zsolnay založené roku 1853 ve městě Pécs. Keramika s výraznou kobaltovou linkou odvozující svůj styl od habánské keramiky s dekorem čtyř rozvilinových větévek s granátovým jablkem. Orientální motivy nebyly u tohoto druhu keramiky žádnou výjimkou.