35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 40
NANEBEVZETÍ PANNY MARIE
17. století
Lipové dřevo
59 cm (v)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Detailní barokní řezba s námětem Nanebevzetí Panny Marie. Příběh se opírá o apokryfní literaturu a katolickou tradici, která se rozšířila především v době baroka s mariánským kultem. Ve výtvarném umění je námět označovaný jako assumpta, kdy bývá nejčastěji Panna Marie zobrazována s andělskými sbory s pohledem do nebes. V soše s dynamickým gestem připomínající modlení se vznáší na oblaku se čtyřmi expresivně položenými anděly. Slavnost Nanebevzetí Panny Marie připadá k datu 15. srpna a jedná se o důležitý křesťanský svátek.