90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 159
MASOPUST, NA TRHU
20. léta 20. století
Olej, plátno
82 x 164 cm (v x š)
Vpravo dole "Otto Molitor"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
90 000 CZK
| 3 600 EUR
| 3 600 EUR
Párové obrazy Masoupust a Na trhu nabízejí pohled na část průvodu s hudebníky a děvčaty v krojích a výjev z trhu z koňmi přivázanými za povozem. Otto Molitor se věnoval sochařství, malířství a grafice a stal se i knězem. Hojně cestoval, ale v českém prostředí je znám především díky portrétům děvčat a chlapců v kyjovských krojích, které dobře znal, protože se v Kyjově narodil. Dvojice obrazů o rozměrech 83 x 160 a 82 x 164 cm.