60 000 CZK
| 2 400 EUR
Lot 168
LETNÍ ODPOLEDNE
20. - 30. léta 20. století
Olej, plátno
70 x 104 cm (v x š)
Vpravo dole "V. Košvanec"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 3 800 EUR
| 3 800 EUR
Žánrová malba decentního ženského dvojaktu, kterému Vlastimi Košvanec věnoval nejedno zpracování. Líbezné krásky bledé pleti v kontrastu s ostře rudými deštníčky a svěží bujnou vegetální zelení maloval velice rád a často. Studoval na AVU v Praze u profesora V. Bukovace a V. Hynaise. Podnikl cesty po Itálii, Rakousku, Francii, Nizozemí, Německu, Albánii a Jadranu. Byl členem skupiny Umělecká Beseda. Na rubu autorský štítek s kompletní specifikací díla.