160 000 CZK
| 6 400 EUR
Lot 13
LESNÍ ZÁKOUTÍ S JEŠTĚRKOU, MOTÝLY A PTÁKY
17. století
Olej, plátno
58,5 x 47 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Manýristické zátiší soustředěné okolo rozvitého bodláku představuje bohatou směsici fauny a flóry odpovídající stylu Otty Marsea van Schriecka. Dramatičnost potemnělé kompozice ve skrytu pařezu příjemně akcentují poletující bělásek a modrásek a výrazně rudé tóny hub a pěnkavy sedící v popředí. Dynamickým prvkem v ústředí kompozice je užovka připravená k lovu.