120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 137
LESNÍ CESTA
1915
Olej, plátno
62 x 52,5 cm (v x š)
Vlevo dole "Ot. Nejedlý"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
350 000 CZK
| 14 000 EUR
| 14 000 EUR
V roce 1913 se Otakar Nejedlý společně s Vincencem Benešem postavil do čela Moderní školy malířské a maloval zátiší v duchu kubismu. Hlavním předmětem jeho zkoumání se stal tvar a barva podpořený výraznou konturou a kontrastem a obojí se ještě nějaký čas v jeho obrazech projevovalo. Předložená Lesní cesta je dokonalým příkladem tvorby z tohoto období. Krajina s výrazně kubizujícími prvky zprostředkovává dokonale dojem kontrastů světla a tmy v lesním prostředí a doplňuje jej i figurální stafáž.