35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 228
KRAJINA
1973
Olej, plátno
41 x 41 cm (v x š)
Dole uprostřed "Ouhel 73"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 800 EUR
| 2 800 EUR
Snivá krajina Ivana Ouhela představuje dynamickou krajinu proměn. Lyrickým způsobem se pokouší statickému žánru dodat širší souvislosti, které by sloužily k pochopení jeho podstaty. Stálost i prchavost, přechod živého v neživé. Ivan Ouhel se při tvorbě nedíval jen na povrch krajiny, ale pod zem do jejího nitra.