95 000 CZK
| 3 800 EUR
Lot 96
ITALSKÁ KRAJINA
1874
Olej, plátno
69 x 49 cm (v x š)
Vpravo dole "M. Haubtmann 1894"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 3 800 EUR
| 3 800 EUR
Michael Haubtmann byl německý krajinář, žák Maxe Haushofera. Vystudoval práva, ale v roce 1869 se vzdal této profese a odstěhoval se do Mnichova. Živil se jako krajinář. Jeho práce jsou k vidění především ve střední Evropě, zejména v Německu a v Rakousku. Podnikl mnoho studijních cest, například do Švýcarska, Itálie, Egypta, Řecka i Norska. Italská krajina nese rukopis haushoferovské kompozice s romantizující tématikou přímořské lokality.