35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 111
IKONA SVATÉHO MIKULÁŠE
1875
Olej, dřevo, zlacené stříbro
38 x 33 cm (v x š)
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Svatý Mikuláš z Myry byl biskup v Myře v Lykii. Už za svého života byl velmi oblíbený mezi lidmi, proslul štědrostí k potřebným, jako obránce víry před pohanstvím a zachránce nespravedlivě obviněných. Pro množství zázraků, které se udály na jeho přímluvu, je také někdy zván Mikuláš Divotvůrce. Ortodoxní ikonografie jej vyobrazuje s knihou a šerpou přes ramena s kříži. Značeno v dolní polovině BC 1875, IC (IG), punc 84 zolotniků.