25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 110
IKONA MADONY S JEŽÍŠKEM
Kolem 1890
Olej, dřevo, stříbro, sklo
34 x 30 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Ikona Marie (Theokotos) s Ježíškem ve stříbrné tepané montáži. V ikonografii nebylo žádné téma zobrazeno tolikrát jako právě Marie - symbol mateřství, skromnosti, lásky a pokory. Značeno cyrilicí "ИA", punc 84 zolotniků.