18 000 CZK
| 720 EUR
Lot 108
IKONA JEŽÍŠE KRISTA
19. století
Olej, dřevo, zlacený kov, sklo
45 x 40 cm (v x š)
Vyvolávací cena
"Christ pantokrator" neboli "Ježíš všemohoucí" je tradičním ortodoxním druhem vyobrazení Ježíše Krista. Pantokrator, převážně východní ortodoxní nebo východní katolická teologická koncepce, je v západním (římském) katolicismu pod tímto názvem méně běžný a většině římskokatolických věřících je toto označní neznámé. Kristus Pantokrator je koncept Krista jako mírného, ale přísného a všemocného soudce lidstva.