26 000 CZK
| 1 040 EUR
Lot 16
ANDĚL S KLÍČEM K BEZEDNÉ JÁMĚ
17. století
Olej, plátno
26 x 23,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Výjimečně působivý námět anděla vlečícího ďábla na řetězu k bezedné jámě je možnou parafrází grafiky z roku 1511 od Albrechta Dürera. Ve Zjevení Janově (20) je popsáno: "Potom jsem uviděl anděla sestupujícího z nebe, který měl v ruce klíč od propasti a veliký řetěz. Ten se zmocnil draka, toho dávného hada, jenž je ďábel a satan, a svázal jej na tisíc let."