40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 165
ROZSÉVAČ
1933
Olej, plátno
35 x 44,5 cm (v x š)
Vpravo dole "G.M."
Vyvolávací cena
Dosažená cena
41 000 CZK
| 1 640 EUR
| 1 640 EUR
Impresivní malba jemné až snové barevnosti náleží do období 30. let, ovlivněných naivismem, primitivismem či ruským lidovým uměním. Grigorij Musatov zprostředkovává vzpomínky, sny a zážitky zahalené v jemném oparu kadeřavých barevných kudrlinek. Na zadní straně se nachází dobrozdání od dcery Grigorije Musatova Eleonory Musatové: "Obraz Grigorije Musatova "Rozsévač" z roku asi 1933 pochází z pozůstalosti Andreje Terentjeviče Serebrjakova, dlouholetého přítele mého otce. Praha, 5.9. 1975"