Lot 242
RŮŽOVÝ PROSTOR
1994
Olej, plátno
50 x 70 cm (v x š)
Vpravo nahoře "A Lamr 94"
| 1 280 EUR
| 1 360 EUR
Aleš Lamr pochází z Litovle, z rodiny keramiků a kamnářů. Učil se scénografii u brněnského profesora J.A. Šálka, který mu dal vhled do nejrůznějších technik. V díle Růžový prostor je patrná jeho snaha experimentovat a vnášet do děl barevnou pestrost, optimismus a jas, který podtrhuje vysoce estetická forma. Aleš Lamr patří na české výtvarné scéně k nemnoha bytostným koloristům a jeho obrazy jsou svým stylem nezaměnitelné. Je pro něj charakteristická plošná kresba a ze skutečnosti abstrahované znaky, vyplněné kontrastními barvami, které působí jako hravá mozaika. Lamrovy kresby jsou celistvě komponované v ploše i detailu a často obsahují naléhavá sdělení, tlumočená překvapivou výtvarnou šifrou.