16 000 CZK
| 640 EUR
Lot 201
BÝČÍ HLAVA
50. léta 20. století
Tuš, papír
Ve výřezu 47 x 39,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
24 000 CZK
| 960 EUR
| 960 EUR
Nadsazená a zkratkovitá forma díla Hlava býka pochází o období před Vystrčilovým působením ve skupině Máj 57. Prozrazuje mírně kubizující ráz a jednoduchou zkratkou vytváří symbol - zjednodušující znak, který vystihuje podstatu býka. Později v 60. letech tuto formu Miroslav Vystrčil povýšil na ještě symboličtější formu, která působila až hieroglyfickým dojmem.
Publikováno: GAVU Cheb, Miroslav Vystrčil. Retrospektiva, 2017. Str. 21.