60 000 CZK
| 2 400 EUR
Lot 229
PTAČÍ HEREC
1974
Olej, sololit
70 x 35 cm (v x š)
Vlevo dole "Matal 74"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
140 000 CZK
| 5 600 EUR
| 5 600 EUR
Bohumír Matal patří mezi čelní představitele českého umění druhé poloviny dvacátého století. Na jeho tvorbu měla bezesporu vliv i internace v nacistických pracovních táborech, která probudila jeho tvůrčí imaginaci. Člověk a jeho role se stala předmětem jeho zkoumání jak po straně tématické, tak technické, kdy hledal nové způsoby vyjádření. Po mnohých experimentech se Bohumír Matal v 60. letech obrací k lyrické abstrakci a po roce 1968 vytváří cyklus Ptačí herci, kde si pohrává s architekturou postavy a jásavou barevností.