65 000 CZK
| 2 500 EUR
Lot 93
DVĚ KUBISTICKÉ VÁZY
před 1911
Zlacená pórovina
13 cm (v)
Značeno zespodu "Artěl"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 5 000 EUR
| 5 000 EUR
Vydutá váza dle návrhu Pavla Janáka, výroba Graniton, bílá glazura se zlatými hranami kanelur. Tělo členěno 12 fazetami, číslo 227X. Obdobná váza je v Österreichisches Museum für angewandte Kunst ve Vídni. Publikováno v knize Český kubismus 1909-1925, s. 304.