10 000 CZK
| 385 EUR
Lot 107
AKT
20. století
Patinovaný bronz
18,5 cm (v)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
10 000 CZK
| 385 EUR
| 385 EUR
Ve své tvorbě byl velmi ovlivněn egyptským sochařstvím a značně inspirován dobovými uměleckými směry, zejména poetismem a kubismem. Ústředním tématem pro něj byla lidská figura a mezi nejznámější díla patří pomník Vítěžslava Nezvala v Petřínských sadech. Dílo pochází z kolekce kovolitce Karla Bartáka.