63 000 CZK
| 2 520 EUR
Lot 200
ZPÁTKY DOMA
110 x 73 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
63 000 CZK
| 2 520 EUR
| 2 520 EUR
Airbrush a akryl, plátno
Sign. verso: ZPÁTKY DOMA MICHAL ŠKAPA 2018
Obraz je součástí série pěti podobných kompozic, v nichž z různých nahromaděných materiálů opticky vystupují rysy obličeje arcimboldovské hlavy. Charakteristické sloučení zájmu o skutečnost s originální kompozicí založenou na kompresi se v díle poprvé objevilo v roce 2011 jako reakce na záběry totální zkázy po zatopení japonské jaderné elektrárny Fukušima tsunami. Naposledy tuto polohu představil na výstavě Betonová Džungle (2017/ 2018). Obecně ale témata vrakovišť a spontánních urbanistických struktur rovněž odkazují k problematice multiplikace, produkce a rychlé spotřeby. Michal Škapa je neodmyslitelnou součástí pražské umělecké a streetartové scény. Pracuje v rozličných médiích a formátech od realizace nástěných maleb - muralů, akrylové rukopisné abstrakce, airbrushových figurativní ch kompozic, až po site-specific instalace a prostorové objekty. Prezentoval Českou republiku na EXPO 2010 v Šanghaji, vystavoval v řadě prestižních galerií (GHMP, Mánes, DOX, Trafačka, Gask v Kutné Hoře, GAVU v Chebu, OGV). Je zakladatelem sítotiskové dílny Analog!Bros a blízkým spolupracovníkem labelu BiggBoss. 2017 se mj. prezentoval sólovou expozicí Analfabet v Trafo galerii a rok 2018 zasvětí velké výstavě ve Ville Pellé.