65 000 CZK
| 2 600 EUR
Lot 89
ZIMNÍ KRAJINA
51,5 x 67 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
120 000 CZK
| 4 800 EUR
| 4 800 EUR
Olej, plátno. Sign. vpravo dole: J. ULLMANN.
Josef Ullmann formován zprvu mnichovským studiem a chittussovskou krajinou, prošel ve své tvorbě i secesními krajinářskými tendencemi a je řazen mezi průkopníky impresionismu u nás. Oblibu u veřejnosti si získal nejvíce svými impresivními obrazy v době po roce 1910. Výborně zachycoval především zimní motivy, v nichž dokázal na realistickém základě vykouzlit náladu denní chvíle. I obraz Zimní krajina, namalovaný krátce po roce 1910, patří k zajímavým a přesvědčivým ukázkám mistrovství tohoto Mařákova žáka, jehož obrazy se pravidelně objevovaly na stránkách Zlaté Prahy a jiných předních časopisů té doby. Vrcholné období v Ullmannově tvobě pak nastává koncem první světové války, kdy vznikají díla inspirovaná výhledy do otevřené krajiny.