25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 115
ZÁTIŠÍ S KYTICÍ
66,5 x 54,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
25 000 CZK
| 1 000 EUR
| 1 000 EUR
Olej, plátno. Sign. vlevo dole: 19/ VIKTOR/ STRETTI/ 38.
Zátiší, na kterém jsou vedle bohaté kytice ve váze rovněž zachyceny malířské potřeby, se u Viktora Strettiho objevuje
i na jiných obrazech. V našem případě je však pojednáno spíše fotografickým okem. Zachycuje momentku ještě s hořící cigaretou položenou na popelníku a výčtem dalších konkrétních předmětů v ateliéru.
Oblíbený grafik, malíř a ilustrátor pocházející ze slavné rodiny zlatníků a barokního malíře Jana Quirina Jahna,
prožil mládí u cisterciáků v klášteře v Plasech a vzdělání získával nejprve na UMPRUM a později na AVU v ateliéru
u prof. F. Ženíška. V roce 1898 odjel na zkušenou do Mnichova a osvojil si rytecké a zejména grafické techniky. Věnoval se medailérství, leptům a mezzotintám. Specializoval se na pragensie a portrétoval řadu významných osobností – prezidenta Masaryka, hraběte Thuna, sochaře Drahoňovského a další.